Reklamní sdělení
Mít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S PageRide je můžete mít i Vy. Založte si je ještě dnes.
Poznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA. Návod jak na to, najdete zde.

Výcviková a pracovní uniforma

V květnu 1941 byla 305 divize přeložena v rámci okupační správy z Ravensburgu do západní části Bretaně pro zajištění demarkační linie u neobsazené části Francie. Divize se zde věnovala strážním a výcvikovým činnostem, na denním pořádku byla údržba výzbroje, pořadový výcvik, výcvik v terénu a střelba. V době vycházek mohli vojáci zakusit kouzla Francie v podobě dobrého jídla a vyhlášeného francouzského vína.

Schütze 12. Kompanie 576. Infanterie regiment 305 Infanterie Division Frankreich Mai 1941

Uniforma:
Na hlavě má voják standartní helmu vzoru 35 (Stahlhelm 35) v barvě Feldgrau (polní šeď) se dvěma vodoznaky(Wappen der Wehrmacht) na levé straně orel a na pravé erb v národních barvách schwarweiß-rot (černá,bílá,červená). 

Sako vzoru 33 (Drillichanzug 33) se skládá se z jednořadého pětiknoflíkového saka bílé barvy pouze se dvěma spodními kapsami, jelikož uniforma byla určena k práci a výcviku počítalo se zde tedy s malou životností proto jako materiál je použit len se strukturou rybí kosti. Na vnitřní straně límce je pro ochranu krku a zároveň ochranu límce umístěn odepínací bavlněný nákrčník. Uniforma postrádá veškerá označení.
Kalhoty vzoru 33 jsou ze stejného materiálu jako sako mají dvě postraní kapsy a malou kapsičku na hodinky na pravé straně pod pasem.
Na nohou má voják obuty okované kožené holínky (Marschstiefel).
Vystrojen je koženým opaskem s hliníkovou sponou Wehrmachtu, na opasku má dvě nábojové sumky k pušce mauser 98k, každou na 30 nábojů. Na levé straně je dále umístěn kožený závěsník s bajonetem k pušce mauser.
V ruce má voják standartní neměckou karabinu Mauser 98k v ráži 7,92mm s nasazeným bajonetem.